ЗЕЛЕНА КАРТА
НАВІЩО ПОТРІБЕН ПОЛІС «ЗЕЛЕНА КАРТА»?

«Зелена карта» – це поліс обов'язкового страхування цивільної відповідальності автовласників, які в’їжджають на своєму авто на територію країн-учасниць міжнародної системи «Зелена карта». До цієї системи входять 47 країн. Постановою Кабінету Міністрів України №333 від 13.03.2002 для автовласників, що виїжджають за межі України, наявність полісів «Зелена карта» є обов'язковим.

Виїзд без такого поліса заборонений. Таким чином, «Зелена карта» – це обов'язкова «автоцивілка», діюча на території інших країн.

Хто може укласти договір «Зелена карта»?

Відповідно до закону, договір страхування «Зелена карта» може укласти:
фізична особа;
компанія (юридична особа), яка експлуатує транспортний засіб на законних підставах.

Що застраховано?

За договором «Зелена карта» застрахована відповідальність водія транспортного засобу, а не сам автомобіль. Тобто страхова компанія відшкодовує витрати, пов'язані з нанесенням шкоди майну, життю і здоров'ю інших учасників дорожнього руху – через ДТП з вини Страхувальника (застрахованої особи).

Що є страховим випадком за договором «Зелена карта»?

Як і за договорами обов'язкової та добровільної «автоцивілки» в Україні, страховим випадком є ДТП, в результаті якої заподіяна шкода третім особам. За результатами такої події настає цивільна відповідальність застрахованого, що і є приводом для страхової виплати.

Поліс «Зелена карта» компенсує:

— збиток, який власник авто заподіяв здоров'ю інших учасників руху;
— збиток, який власник авто заподіяв майну (транспортним засобам) інших учасників руху.

На яку суму застрахована відповідальність по «Зеленій карті»?

Страхова сума (ліміт відповідальності) на етапі оформлення поліса «Зелена ка рта» не встановлюється. Якщо настає страховий випадок, страхова сума встановлюється згідно із законодавством тієї країни, на території якої стався цей випадок.

Існують обмеження при виплатах?

За договором «Зелена карта» франшиза та будь-які інші обмеження відсутні.

Скільки коштує поліс «Зеленої карти»?


Вартість поліса залежить від:
— типу транспортного засобу;
— терміну дії договору (від 15 днів до 1 року);
— країни відвідування.

Важливо: Існує 2 типи полісів «Зелена карта»:

— поліс, дія якого поширюються на території всіх країн-учасниць системи «Зелена карта»;
— поліс, дія якого поширюється на території Молдови, Білорусі, Російської Федерації;
— Тип договору також впливає на вартість.

Які документи потрібні для оформлення полісу?

Для оформлення страхового полісу «Зелена карта» необхідні наступні документи:
закордонний паспорт;
техпаспорт на ТЗ;
права водія;
довідка про присвоєння ідентифікаційного номера.

Країни-члени міжнародної системи автострахування «Зелена Картка»:

Австрія, Албанія, Андорра, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Білорусь, Швейцарія, Кіпр, Чехія, Німеччина, Данія, Іспанія, Естонія, Франція, Фінляндія, Англія, Греція, Угорщина,Хорватія, Італія, Ізраїль, Іран, Ірландія, Ісландія, Люксембург, Литва, Латвія, Мальта, Марокко, Молдова, Македонія, Норвегія, Голландія, Португалія, Польща, Румунія, Росія, Швеція, Сербія, Словаччина, Словенія, Туніс, Туреччина, Україна, Чорногорія.

ДУМКА ЕКСПЕРТА

Страховий сертифікат «Зелена картка» – надійний захист водія закордоном. І це головне, що треба запам’ятати вирушаючи в подорож (в деяких країнах компенсація матеріальних та моральних збитків може обійтись винуватцю ДТП в сотні тисяч євро).
Потурбуйтеся завчасно щодо придбання страховки! Бажано це зробити у рідному місті в офісі страхової компанії або уповноваженого нею представника, так ви заощадите кошти та уникнете шахрайства. На темі шахрайства хочу загострити вашу увагу так як вважаю що обізнаність зводить до мінімуму шанси водіїв попасти в неприємну ситуацію. Найбільша кількість страхових махінацій фіксується у прикордонних зонах. Купуючи зелену карту по дорозі на митницю треба бути особливо уважним. Вас можуть обдурити з типом полісу: припустимо, ви купуєте страховку на 1 місяць, у ваших документах шахраї пишуть термін дії полісу 1 місяць, а в своїх паперах 15 днів – різницю у грошах кладуть собі в кишеню. Другий вид обману – це підробка, Вам можуть продати звичайну роздруковану копію, яка немає ніякого захисту. Захист на справжній складається з 6 рівнів. Ось деякі із захисних рівнів:

— номер карти повинен світитися в ультрафіолеті;
— весь текст карти хоч і чорний, але в ультрафіолеті міняється на інший.
— на зворотному боці написані всі організації країн, які приймають поліс Зелена карта.

Якщо на митниці у вас виявлять підробку – то її тут же заберуть і змусять писати пояснювальну. Після цього водій буде чекати рішення суду. Поліція зарубіжних країн у разі пред’явлення фальшивого страхового сертифікату може застосувати до власника підробленого документу заходи, встановлені законодавством даної країни, а це втрачені «нерви», гроші та час. Елементарні заходи захисту: «Довіряй, але перевіряй» – дотримуйтесь цього правила навіть якщо ви купуєте поліс постійно в одному і тому ж місці (звіряйте вартість карти, перегляньте заповнення всіх документів, а головне перевірте, щоб у вас і в агента були однакові дані в бланках)!

Не «тягніть» з покупкою до самого кордону, а подбайте про поліс завчасно (ще раз повторюсь – намагайтесь придбати «зелену карту» у своєму місті там де є доступ до Інтернету, щоб перевірити чи поліс зареєстрований у централізованій базі даних)! Ні цвяха Вам, ні жезла! Та багато приємних подорожей автомобілем!!!
Керівник центру продаж «ФАЙНІ ЦІНИ»

Олег Слюзар
(досвід роботи у сфері страхування - 10 років)